Union Saint-Gilloise kończy 110 lat oczekiwania na sukces w Pucharze Belgii zwycięstwem nad Antwerpią

Koki Machida z Union Saint-Gilloise świętuje swojego gola podczas finału pucharu.AFP
Union Saint-Gilloise zakończył 110-letni okres oczekiwania na zdobycie Pucharu Belgii, a gol Koki Machidy zapewnił im zwycięstwo 1:0 nad obrońcami tytułu Royal Antwerp w czwartkowym finale w Brukseli.

Japoński piłkarz Machida uderzył z rzutu rożnego w ostatniej minucie pierwszej połowy, dzięki czemu Union zdobył trofeum po raz pierwszy od 1914 roku.

Mecz został na krótko przerwany na początku drugiej połowy, gdy sędzia ostrzegł kibiców Antwerpii za pośrednictwem spikera stadionowego, że jeśli będą uparcie odpalać race, piłkarze zejdą z murawy.

Antwerpia, która w zeszłym sezonie dwukrotnie wygrała w lidze i pucharze, mogła wyrównać w ostatnich 10 minutach, kiedy Jurgen Ekkelenkamp zdobył piłkę w polu karnym przeciwnika, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

Mohamed Amoura mógł zdobyć drugą bramkę dla Union po kontrataku w doliczonym czasie drugiej połowy, ale strzelił niecelnie, mając do pokonania tylko bramkarza.

Union w ciągu ostatnich trzech sezonów odrodził się po dekadach w dołku. W tym sezonie chcą również odnieść sukces w lidze, ponieważ ostatni z 11 tytułów ligowych zdobyli w 1935 roku.

Sprawdź wszystkie statystyki meczowe z finału dzięki Flashscore.