Majka drugi w klasyfikacji końcowej w wyścigu Dookoła Asturii, triumf Meksykanina del ToroPAP
Nowozelandczyk Finn Fisher-Black wygrał trzeci, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Asturii. Drugi na mecie Meksykanin Isaac del Toro zwyciężył w klasyfikacji końcowej. Rafał Majka (wszyscy UAE Team Emirates) przyjechał na ósmej pozycji i zajął drugą lokatę w "generalce".

W Oviedo, na mecie 140-kilometrowego etapu ze startem w Benia de Onis, finiszowała 13-osobowa grupa kolarzy w tym samym czasie 3:22.52. Jako trzeci przyjechał Francuz Jordan Jegat (Total Energies).

W klasyfikacji końcowej Meksykanin wyprzedził Majkę o 1.15, a trzecie miejsce wywalczył Urugwajczyk Eric Antonio Fagundez (Burgos-BH) - 1.20.

Wyścig, jeden z najstarszych w Hiszpanii (pierwsza edycja odbyła się w 1925 roku), toczył się pod znakiem dominacji ekipy z Emiratów, która odniosła trzy zwycięstwa etapowe i zajęła dwa czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Dla Majki był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 4 maja Giro d'Italia.