Futbol Flash: Bayer ma pierwszy tytuł, w tle klęska faworytów Ekstraklasy i Premier League

Zaktualizowany
Futbol Flash
Futbol FlashProfimedia / Flashscore
Nadszedł weekend, a uwaga z europejskich pucharów, ponownie przenosi się na ligowe murawy. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji ze stadionów, miej oko na Futbol Flash, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 14 kwietnia

23:23 Piłkarska niedziela kończy się niebywałym widowiskiem w lidze francuskiej. Olympique Lyonnais pokonuje Stade Brestois 4:3 po kwadransie doliczonego czasu, dwóch czerwonych kartkach i stracie trzech goli w kilka minut. Podsumowanie tego starcia trzeba przeczytać!

22:45 Inter Mediolan w ostatnich pięciu meczach zanotował tylko dwie wygrane. Dziś punkt urwał Nerazzurrim beniaminek Cagliari, wyrównując stan meczu na 2:2 w końcówce.

20:33 Minimalizm nie popłaca. Mimo niewykorzystanego przez rywali karnego i gry w przewadze przez 45 minut, Athletic Bilbao tylko zremisował 1:1 z Villarrealem. Bramkę na wagę remisu Żółta Łódź Podwodna strzeliła w 95. minucie.

19:54 Bardzo niepokojące wieści z meczu Udinese-Roma. Spotkania nie udało się dokończyć, gdy pilnej interwencji medycznej wymagał zawodnik Romy, Evan Ndicka. Nie stracił przytomności, ale zasłabł i trafił do szpitala z - jak wskazuje telewizja DAZN - podejrzeniem ataku serca.

19:40 Naprawdę nikt nie chce być mistrzem Polski? Lech przegrywa z Puszczą, Raków i Legia neutralizują się nawzajem, Jagiellonia przewraca się o Cracovię, a Śląsk jest beezradny przeciwko Górnikowi Zabrze. Po 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy sześć pierwszych zespołów dzieli sześć punktów.

Czołówka Ekstraklasy po 28 kolejkach
Czołówka Ekstraklasy po 28 kolejkachFlashscore

19:33 Śląsk Wrocław pozostaje bezradny. Ostrzegaliśmy wczoraj przed Górnikiem, ale chyba nawet najwięksi kibice Trójkolorowych nie spodziewali się, że katem Wojskowych okaże się Kamil Lukoszek! 22-latek zdobył swoją pierwszą i drugą bramkę w Ekstraklasie, dając Górnikowi wygraną 2:0 kosztem faworytów.

19:32 Arsenal podzielił los Liverpoolu, przegrana 0:2 z Aston Villą krzyżyje plany Kanonierów. Przeczytaj więcej o tym meczu.

Statystyki z meczu Arsenal - Aston Villa
Statystyki z meczu Arsenal - Aston VillaOpta by Stats Perform

19:26 Niesamowite sceny w Leverkusen! Bayer 04 po prawie 120 latach istnienia świętuje pierwszy tytuł. I to w jakim stylu: ekipa Xabiego Alonso zanotowała 43. mecz bez porażki i 25. wygraną w sezonie, demolując Werder Brema 50! Podsumowanie meczu i bramki znajdziecie tutaj.

18:35 Bardzo solidna godzina gry w wykonaniu Kamila Jóźwiaka. Polak co prawda nie oddał żadnego strzału, ale spośród jego 12 celnych podań aż dwa mogły doprowadzić do bramki dla Granady. Zaliczył też osiem wygranych pojedynków o piłkę, w tym dwa w powietrzu. Granada przerwała katastrofalną passę 11 meczów bez zwycięstwa (osiem porażek i trzy remisy), wygrywając 2:0 z Alaves.

Składy i noty za mecz Granada-Alaves
Składy i noty za mecz Granada-AlavesFlashscore

18:27 Łukasz Łakomy coraz lepiej czuje się w Szwajcarii. 23-letni pomocnik dziś zaliczył bardzo solidny występ i trzecią asystę w sezonie, zaliczając dopiero drugie wyjście w podstawowym składzie od lutego. Jego Young Boys Berno rozbiło w niedzielne popołudnie FC Luzern 4:2 i umacnia się jako główny kandydat do mistrzostwa.

18:00 Po wiośnie spędzonej w większości na ławce, bardzo miło widzieć Nicolę Zalewskiego w wyjściowym składzie AS Romy już po raz drugi w kwietniu. Polak właśnie rozpoczyna wyjazdowy mecz z Udinese, w którym jego drużyna jest zdecydowanym faworytem.

17:21 Podobnie jak Liverpool, udanego popołudnia nie miał także Łukasz Fabiański. Jego West Ham przegrał 0:2 z Fulham, a Polak mimo wielu udanych interwencji, nie powstrzymał graczy Fulham przed dwoma trafieniami.

Noty Flashscore za mecz West Ham - Fulham
Noty Flashscore za mecz West Ham - FulhamFlashscore

17:11 Cracovia dojechała do końca doliczonego czasu z wymarzonym wynikiem 3:1 w Białymstoku. To mógł być kluczowy mecz dla obu ekip - Pasy po zmianie trenera pokonały najsilniejszą drużynę ligi, a Jaga - zamiast powiększyć przewagę - może już dziś stracić prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.

17:08 Sensacja w Premier League! Liverpool przegrał na swoim boisku z Crystal Palace 0:1. Tym samym na sześć kolejek przed końcem sezonu The Reds stracili niesamowicie ważne trzy punkty w kontekście walki o mistrzostwo Anglii!

Statystyki z meczu Liverpool - Crystal Palace
Statystyki z meczu Liverpool - Crystal PalaceOpta by Stats Perform

15:57 Sebastian Madejski broni pierwszego swojego karnego w Ekstraklasie, broni też dobitkę! W Białymstoku dzieje się tyle, że przerwa przyda się wszystkim...

15:43 Co tam się dzieje?! Jagiellonia zaczęła grać jak z nut, ale sytuacja odwróciła się momentalnie. Teraz to Cracovia leje liderów Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Flashscore!Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Flashscore!Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Flashscore!

15:15 Michał Skóraś pracuje na coraz większe zaufanie w Club Brugge. W ostatnim meczu zaliczył dwie asysty, a dziś zdobył pierwszą ligową bramkę w lidze belgijskiej. Prowadzenia 2:0 wywalczonego przez Polaka Brugia już nie straciła, nawet podniosła je na ostatniej prostej do 3:0.

14:43 Lechia Gdańsk wykorzystała swoją okazję po remisie Arki z Motorem i wskakuje na pierwsze miejsce w Fortuna 1 Lidze. Gdańszczanie na swoim stadionie pokonali Niecieczę 3:1 i obejmują prowadzenie w walce o awans.

14:32 Napoli pozwoliło odebrać sobie komplet punktów (2:2). W końcówce mistrzowie Włoch nie zdołali po raz trzeci wywalczyć prowadzenia, rozczarowując publiczność i zatrzymując się poniżej upragnionej strefy pucharowej w Serie A. Mistrzowie Włoch zawiedli, beniaminek pokazał charakter.

Heat mapa Piotra Zielińskiego za mecz z Frosinone
Heat mapa Piotra Zielińskiego za mecz z FrosinoneOpta by Stats Perform / AFP

14:26 Łódzki Klub Sportowy nie żegna się jeszcze z Ekstraklasą! Za to żegna się z ostatnim miejscem, które zajmował przez 197 dni. Łodzianie pokonali Radomiaka 3:2 po ekscytującym meczu, tym razem nie dając sobie wydrzeć kompletu punktów w końcówce. Zapraszamy na podsumowanie meczu.

12:30 Piotr Zieliński w wyjściowym składzie? To lubimy! Polak zaczyna mecz z Frosinone na boisku, relacja na żywo na Flashscore.

11:32 Wojciech Szczęsny po potwierdzeniu złamania nosa w derbach błyskawicznie przeszedł operację. Juventus potwierdził już, że zabieg zakończył się sukcesem. Nieoficjalnie mówi się, że Polak może wrócić już 23 kwietnia na półfinał Pucharu Włoch z Lazio.

11:20 Niedzielę zaczynamy od dobrych informacji ze Stanów Zjednoczonych. Jeszcze wczoraj późnym wieczorem kapitalnie zaprezentował się Mateusz Bogusz, który strzelił dwie bramki dla Los Angeles FC, w tym jedną z rzutu wolnego, a w nocy Sebastian Kowalczyk zapewnił Houston Dynamo zwycięstwo z Minnesotą, trafiając na 2:1 w końcówce spotkania.

Sobota, 13 kwietnia

22:55 Barcelona jako drugi klub w obecnym sezonie dobiła do granicy 70 punktów. To tylko o sześć oczek mniej niż miała na tym samym etapie minionych rozgrywek, ale w tym sezonie karty rozdaje Real Madryt, obecnie mający 78 punktów. Podobnie jak wcześniej parę godzin wcześniej Królewscy, Duma Katalonii w sobotni wieczór wygrała najskromniejszym możliwym wynikiem, 1:0. W Kadyksie decydującą bramkę zdobył Joao Felix. Robert Lewandowski nie grał z powodu pauzy za żółte kartki.

22:46 Trzy mecze i tylko jedna bramka? Tak wyglądała sobota we włoskiej Serie A. Po bezbramkowych derbach Turynu między Torino i Juventusem również pojedynek Bologny z Monzą nie przyniósł bramek. W tym przypadku remis wypada krzywdząco dla Łukasza Skorupskiego, ponieważ polski bramkarz w systemie Flashscore otrzymał niższą notę (6,4) wyłącznie z powodu braku pracy. Gdyby zawodnicy Monzy zmusili go do choć jednej interwencji, ocena wypadłaby lepiej. Za to drugi w sezonie pełny mecz w wykonaniu Kacpra Urbańskiego cieszy!

Składy i noty za mecz Bologna-Monza
Składy i noty za mecz Bologna-MonzaFlashscore

22:37 Po pięciu meczach bez zwycięstwa (trzy porażki i dwa remisy, w tym dzisiejsze 1:1 z Samsunsporem) skończyła się cierpliwość tureckiego Besiktasu. Stambulskie Orły zwolniły Fernando Santosa. Były selekcjoner reprezentacji Polski pojawił się w tureckim gigancie w styczniu, ale od tego czasu sytuacja klubu w tabeli - zamiast się poprawić - jeszcze się pogorszyła.

Sytuacja Besiktasu w tabeli
Sytuacja Besiktasu w tabeliFlashscore

22:22 Dwie żółte kartki w cztery sekundy? Da się...

22:06 Mecz był nazywany klasycznym pojedynkiem o sześć punktów, a tymczasem obie drużyny inkasują po jednym. Raków Częstochowa i Legia Warszawa remisują 1:1, a to oznacza, że Lech Poznań nawet po porażce w Krakowie nie stracił swojej pozycji na podium Ekstraklasy.

Raków jest na 5. pozycji po remisie, Legia ma tyle samo punktów i tylko bilansem jest o oczko niżejFlashscore

20:36 Dwukrotnie Bournemouth obejmowało prowadzenie, dwukrotnie Manchester United odrabiał. Po golu Solanke wyrównał Bruno Fernandes i także jemu w drugiej połowie przypadł zaszczyt wykonania rzutu karnego, którym udało się zrewanżować za bramkę Justina Kluiverta. A ponieważ więcej goli nie było, po remisie 2:2 obie drużyny wciąż dzieli osiem oczek – Czerwone Diabły wiszą daleko od pucharów, a Wisienki daleko od ryzyka spadku.

Liczby meczu Bournemouth-Manchester United
Liczby meczu Bournemouth-Manchester UnitedOpta by Stats Perform

20:19 Tylko jeden gol, za to jaki! Aurelien Tchouameni okazał się decydujący w sobotnim meczu pomiędzy RCD Mallorca a Realem Madryt. Los Blancos wywożą komplet punktów, nie straciwszy bramki w drugim ligowym meczu z rzędu. Na koncie już 78 punktów w tabeli, czy Barcelona odpowie dziś w Kadyksie?

20:05 Wynik nie cieszy w pełni nikogo, na pewno kibiców oczekujących rozstrzygnięć szczególnie w meczach derbowych. Torino dzieli się punktami z Juventusem po wyniku 0:0. Nas cieszą solidne noty Karola Linettego i Wojciecha Szczęsnego, którzy rozegrali pełne 90 minut.

Składy i noty za mecz Torino-Juventus
Składy i noty za mecz Torino-JuventusFlashscore

19:31 Ligowa niemoc Wisły Kraków trwa. W pojedynku dwóch Wiseł ta z Krakowa nie zdołała się przełamać. Ba, dopiero w 90. minucie udało jej się uratować choćby punkt z Wisłą Płock. Zanosiło się na trzecią porażkę ligową z rzędu, ale i jeden punkt nie ucieszy kibiców w Krakowie - Biała Gwiazda tkwi poniżej strefy barażowej i traci dystans do rywali.

19:27 Puszcza Niepołomice zanotowała pierwsze zwycięstwo od grudnia, a ofiarą Żubrów padły poznańskie Koziołki. Wynik 2:1 nie jest przypadkowy, to raczej kontaktowy gol dla Lecha nieco zamazuje obraz bezradności Kolejorza. Z taką grą nie tylko o mistrzostwie, ale i pucharach można zapomnieć. A Puszcza po świetnie rozegranym meczu ponownie ucieka z czerwonej strefy!

18:02 Manchester City rozpoczął strzelanie goli już po minucie, a skończył dopiero w 95. minucie. Efekty były bardzo bolesne dla Luton Town, które notuje porażkę 1:5 na Etihad Stadium.

Liczby meczu Manchester City-Luton Town
Liczby meczu Manchester City-Luton TownOpta by Stats Perform

17:44 Puszcza nie odpuszcza! Niepołomiczanie sensacyjnie prowadzą z Lechem Poznań w Krakowie. Czy utrzymają w końcu prowadzenie z silnym rywalem?

17:33 W meczach Bundesligi rozegranych o najbardziej tradycyjnej 15:30 zgodnie wygrywali faworyci. Bayern Monachium pokonał 2:0 FC Koeln, Borussia Dortmund rozprawiła się z imienniczką z Gladbach 2:1, a RB Lipsk pokonał 3:0 Wolfsburg, w którym murawę tylko z ławki wąchał Jakub Kamiński. To wszystko jednak tylko tło, wszyscy czekają na jutrzejszą koronację Bayeru Leverkusen, który o tej porze rozpocznie mecz z WerderemBayeru Leverkusen, który o tej porze rozpocznie mecz z Werderem.

17:06 Doskonała passa GKS-u Katowice została przerwana. Po sześciu zwycięstwach z rzędu GieKSa przy Bukowej musiała uznać wyższość Odry Opole, przegrywając 1:3. Katowiczanie pozostają na podium Fortuna 1 Ligi, ale nie zdołali uciec Motorowi Lublin i Górnikowi Łęczna, które zrównały się punktami w piątek.

Czołówka Fortuna 1 Ligi ma już kolejkę za sobą
Czołówka Fortuna 1 Ligi ma już kolejkę za sobąFlashscore

17:01 Niestety, Empoli kończy mecz z Lecce bez punktów. Przyjezdni cieszyli się już po kilku minutach, jednak ich gol został unieważniony po zagraniu ręką. Kolejny raz bramkarza pokonać się nie udało, za to Sansone uradował kibiców Lecce jedyną bramką w 89. minucie. Dzięki niej gospodarze uciekają na 13. pozycję. Po słabym spotkaniu, również noty Polaków są słabe. Ważniejsze jednak, czy Empoli skończy weekend nad strefą spadkową, co będzie zależne od pozostałych wyników.

Składy i noty za mecz Lecce-Empoli
Składy i noty za mecz Lecce-EmpoliFlashscore

16:57 Jedyne, co trzeba wiedzieć o meczu Stali Mielec z Widzewem, to że się odbył. Remis bez bramek i bez historii, po którym wilk jest syty i owca cała, ale trudno powiedzieć, kto był wilkiem, a kto owcą.

16:06 Pierwszym sobotnim meczem ligi hiszpańskiej był dziś pojedynek o podium i utrzymanie europejskich aspiracji. Atletico na Metropolitano podejmowało Gironę i spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla miejscowych, od bramki straconej już po trzech minutach. Podopieczni Simeone nie dali się jednak złamać, już na przerwę schodzili z prowadzeniem. Wygrana 3:1 jest cenna i dla Atleti, i dla Barcelony, która jeszcze przed wieczornym pojedynkiem z Cadiz ma pewność utrzymania pozycji wicelidera LaLigi.

Czołówka LaLigi przed sobotnimi starciami Realu i Barcy: Girona traci punkty, a Atletico goniFlashscore

15:32 Tottenham nie zdążył się obudzić po przerwie, Alexander Isak bezlitośnie wykorzystał sytuację i podniósł prowadzenie, a ostatnią bramkę meczu zaliczył Fabian Schar. Newcastle w dwóch ostatnich meczach u siebie z Tottenhamem zdobyło aż 10 goli.

Liczby meczu Newcastle-Tottenham
Liczby meczu Newcastle-TottenhamOpta by Stats Perform

15:23 Brighton już nie może doczekać się występu Jakuba Modera, my również. Mecz Burnley-Brighton już o 16:00, relacja na Flashscore!

14:31 Zawodnicy Tottenhamu dali zbyt wiele prezentów Newcastle United i w dwie minuty stracili dwie bramki. Zasłużone prowadzenie Srok do przerwy i całkiem niezły start sobotnich rozgrywek piłkarskich. Relacja z meczu na Flashscore!

14:15 Znamy wyjściowe składy na Lecce-Empoli, miło ponownie widzieć w pierwszej jedenastce trzech Polaków. Bereszyński, Walukiewicz i Żurkowski ruszają do walki o utrzymanie w Serie A już o 15:00.

06:30 W piątek tradycyjnie zaprosiliśmy Was do poznania opinii ekspertów 11Hacks, którzy na podstawie danych wskazali trzy mecze z potencjalnie nieoczekiwanymi wynikami. Dziś prezentujemy nasze typy na niezapomniane wydarzenia weekendu. Oczywiście lista jest znacznie dłuższa, a bodaj najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem weekendu w polskiej piłce będzie mecz Rakowa z Legią dziś o 20:00 - pierwszy mecz nowego trenera Wojskowych, który może pokrzyżować plany często skazywanego na zwolnienie Dawida Szwargi w ekipie Medalików. Kto wygra, ten doskoczy do ligowego podium, remis utrzyma obie drużyny na niezadowalających pozycjach.

Piątek, 12 kwietnia

22:57 Przemysław Frankowski nie zanotował najlepszego występu w swoje 29. urodziny. Polski skrzydłowy z niską notą 6,1 pkt i żółtą kartką kończył mecz, w którym jego Lens niespodziewanie przegrało z Metz 1:2.

Liczby Przemysława Frankowskiego za mecz z Metz
Liczby Przemysława Frankowskiego za mecz z MetzOpta by Stats Perform / AFP

22:43 Salernitana żegna się z Serie A w bardzo bolesnym stylu. Lazio nawet z brakami kadrowymi zdołało rozbić Granatę 4:1. Mateusz Łęgowski zaliczył 45 minut, otrzymując notę 6,2 pkt od Flashscore.

Wynik i wybrane statystyki meczu Lazio-Salernitana
Wynik i wybrane statystyki meczu Lazio-SalernitanaOpta by Stats Perform

22:32 Arka Gdynia może stracić miejsce na szczycie Fortuna 1 Ligi po remisie 2:2 z Motorem Lublin. Ten wynik nie cieszy w pełni również lublinian, którzy mieli szansę wskoczyć na trzecie miejsce, gdyby zgarnęli całą pulę. Wcześniej w piątek Motorowców wyprzedził regionalny rywal, Górnik Łęczna, który wygrał 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

Czołówka Fortuna 1 Ligi po piątkowych meczach
Czołówka Fortuna 1 Ligi po piątkowych meczachFlashscore

22:28 W derbach Rzeszowa Stal spycha Resovię w stronę spadku, wygrywając 2:0 po golach Prokicia i Warczaka. Czwarta z rzędu wygrana Stali Rzeszów pozwala odetchnąć i nie martwić się walką o utrzymanie.

22:22 Więcej bramek w Szczecinie nie było, Pogoń miażdży Ruch Chorzów 5:0, a ta porażka może zepchnąć Niebieskich nawet na ostatnie miejsce jeszcze przed końcem weekendu.

Wyjściowe składy i noty za mecz Pogoń-Ruch
Wyjściowe składy i noty za mecz Pogoń-RuchFlashscore

21:50 Efthymios Koulouris od 47. do 59. minuty zaliczył aż trzy gole dla Pogoni Szczecin w meczu z Ruchem Chorzów. Grek stał się tym samym najlepszym strzelcem Portowców i podtrzymuje szanse na tytuł króla strzelców.

20:45 Już po minucie Pogoń Szczecin objęła prowadzenie 1:0 nad Ruchem Chorzów. Bramka samobójcza Bartolewskiego. Jak zareagują Niebiescy?

20:37 W piątkowych meczach 2. Bundesligi oglądaliśmy dwóch piłkarzy z Polski. Michał Karbownik spędził cały mecz na wahadle Herthy Berlin (ocena Flashscore 6,9 pkt), mając udział w wygranej 4:0 nad Hansą Rostock, za którą do stolicy pojechało ok. 20 tys. ludzi. Z kolei Tymoteusz Puchacz zaliczył pełne 90 minut w barwach Kaiserslautern (nota 6,4 pkt) na wyjeździe w Furth. Kaiserslautern prowadziło do przerwy, ale przegrało 1:2 po drugiej bramce gospodarzy w 95. minucie. Niestety, cały mecz na ławce w barwach Koniczynek spędził Damian Michalski.

20:04 Korona Kielce ma ogromnego pecha – do Grodziska przyjechali już osłabieni kadrowo, a w trakcie meczu stracili jeszcze dwóch piłkarzy, kończąc spotkanie w osłabieniu. Dlatego bramki straconej w pierwszej połowie nie udało się odrobić i to Warta Poznań zgarnia (dopiero) trzeci komplet punktów na swoim stadionie, wygrywając 1:0.

19:25 Najbardziej rozrzutna na rynku transferowym Chelsea wydała w sezonie 23/24 – w przeliczeniu – aż 375 milionów złotych na prowizje agentów/pośredników. To ponad 37 razy więcej niż ostatnie w zestawieniu Luton Town (10 mln zł).

18:29 Pierwszy gol piłkarskiego weekendu w Polsce jest jednocześnie pierwszym golem Adama Zrelaka od powrotu po poważnej kontuzji, do tego jego pierwszym w obecnym sezonie. Kawał pięknej historii dla Słowaka, znacznie gorzej wygląda sytuacja Korony, która w tej samej akcji straciła gola i Godinho...

18:11 Kto szuka wartościowych typów na piłkarski weekend, nie przejdzie obojętnie obok wyboru analityków 11Hacks. Heidenheim, Empoli i Brest mogą podczas najbliższych wyjazdów sprawić gospodarzom znacznie więcej kłopotów niż wskazuje intuicja!

17:30 Dzień dobry w piątek! Niewiele ponad pół godziny zostało do pierwszego meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Znamy już składy, a wkrótce poznamy również podział punktów, które mają pomóc jednej z tych drużyn uciec nieco dalej od strefy spadkowej. Piłkarski weekend zaczynamy od meczu Warta-Korona w Grodzisku.