Tenis Flash: Fręch z awansem do turnieju w Strasbourgu. Zverev triumfuje w Rzymie

Iga Świątek z trofeum za zwycięstwo zawodów w Rzymie
Iga Świątek z trofeum za zwycięstwo zawodów w RzymieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:00 Alexander Zverev (5. ATP) triumfatorem turnieju rangi ATP 1000 w Rzymie. Niemiec w finale w dwóch setach okazał się lepszy niż Nicolas Jarry (24. ATP). Mecz zakończył się wynikiem 6:4; 7:5. Dla Zvereva to 22. tytuł w karierze. Dzięki temu zwycięstwo "Sasha" wyprzedzi w rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa (4. ATP). Chilijczyk od poniedziałku będzie plasował się na 17. miejscu, co będzie jego najlepszym miejscem w karierze.

15:00 Maja Chwalińska (279. WTA) niestety nie powtórzyła wyczynu Magdaleny Fręch i przegrała w finale kwalifikacji. Polka walczyła o udział w zawodach rangi WTA 250 w Rabacie, a jej rywalką była Aleksandra Krunic (508. WTA). Serbka w przeszłości zajmowała miejsce w TOP 40 rankingu, ale obecnie szuka formy. Chwalińska dobrze rozpoczęła mecz i wygrała pierwszego seta 6:4, ale w dwóch kolejnych była gorsza 0:6; 4:6 i nie wywalczyła awansu do zawodów przez eliminacje.

12:43 Magdalena Fręch (55. WTA) awansowała do głównego turnieju WTA 500 w Strasbourgu. Polka przegrała pierwszego seta w starcią z Darią Saville (84. WTA), ale w dwóch kolejnych była lepsza i przeszła kwalifikacje. Mecz zakończył się wynikiem 3:6; 6:4; 6:3.

08:51 Iga Świątek w sobotę była zdecydowanie lepsza niż Aryna Sabalenka i wywalczyła swój trzeci tytuł w Rzymie. Przed szansą na drugi triumf w swoim trzecim finale stanie Alexander Zverev. Rywalem Niemca będzie Nicolas Jarry, który będzie debiutował w meczu o tytuł w turnieju rangi Masters 1000.