Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę w drugim meczu towarzyskim w Sosnowcu

Reprezentacja Polski wygrała pewnie z Ukrainą
Reprezentacja Polski wygrała pewnie z UkrainąProfimedia
Polacy, po środowej porażce z Niemcami, tym razem odnieśli zwycięstwo w towarzyskim meczu przed startem Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali 4:0 w Sosnowcu reprezentację Ukrainy.

Biało-czerwoni przegrali w środę z reprezentacją Niemiec, ale w czwartek potwierdzili, że ich forma przed startem Ligi Narodów rośnie, bo w Sosnowcu poradzili sobie dużo lepiej.

Mecz z Ukrainą nie rozpoczął się dobrze dla reprezentacji Polski, bo przegrywali 6:8, ale od tego momentu wyszli na 11:8. Ukraińcy jeszcze odrobili stratę i doprowadzili do remisu 17:17. Końcowa faza seta przebiegała pod dyktando podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy wygrali 25:21. Bohaterem tej partii był Aleksander Śliwka, który zdobył siedem punktów.

Druga miała podobny przebieg, bo Ukraińcy prowadzili 13:11, a różnica zaczęła się powiększać od stanu 17:17. Ponownie lepiej w decydującym momencie poradzili sobie biało-czerwoni. Tym razem najlepszy na parkiecie był Karol Butryn, który zdobył dziewięć punktów.

Najwięcej emocji było w trzecim secie, bo ponownie od początku prowadzili Ukraińcy, ale tym razem od stanu 17:17 lepiej wyglądali rywale i prowadzili 21:19, a następnie mieli piłkę setową przy stanie 23:24. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 26:24. Drużyny zdecydowały się rozegrać dodatkowego czwartego seta i w nim Polacy wygrali 25:15.

Najwięcej punktów w drużynie Nikoli Grbicia zdobyli Aleksander Śliwka (17) oraz Karol Butryn (15). Polaków teraz czeka podróż do Antalyi, gdzie rozegrany zostanie pierwszy turniej Ligi Narodów. Tam biało-czerwoni zmierzą się z USA, Kanadą, Holandią i Słowenią