Michał Helik z golem na wagę remisu tuż przed pierwszym zgrupowaniem Probierza

Michał Helik z golem na wagę remisu tuż przed pierwszym zgrupowaniem ProbierzaProfimedia
Michał Helik uratował punkt dla Huddersfield w meczu z Coventry, strzelając wyrównującego gola na 1:1 w 94. minucie spotkania ligowego. Polski obrońca może myśleć o powołaniu od Michała Probierza do reprezentacji Polski.

W 27. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Yasina Ayari'ego, ale nie udało im się dowieźć tego wyniku do końca, ponieważ praktycznie w ostatniej akcji meczu Helik zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

Dzięki niemu Huddersfield utrzymało się w tabeli przed swoimi wczorajszymi rywalami, mając na koncie dziewięć punktów po ośmiu spotkaniach, czyli o jeden więcej od Coventry. Teriery zajmują 17. miejsce w Championship.

Helik jest jednym z liderów swojego zespołu i niedawno wypowiadał się, że chciałby wrócić do reprezentacji Polski. W tym może pomóc mu nominacja na selekcjonera Probierza, z którym piłkarz zna się z Cracovii. Tylko kilku zawodników w całej swojej karierze Probierz wystawiał do gry częściej właśnie od Helika, którego wypromował na tyle, że ten odszedł do Anglii.

Do tej pory 28-letni obrońca w kadrze narodowej zagrał jedynie killka razy za czasów pracy Paulo Sousy. Teraz może wrócić do reprezentacji. Już niedługo przekonamy się o powołaniach, a Probierz już wybrał szeroką kadrę, którą musiał zgłosić do 24 września.