MP w chodzie – piąty tytuł Brzozowskiego na 20 km, Chińczyk Qian najlepszy w WarszawiePAP
Artur Brzozowski piąty raz w karierze został mistrzem Polski w chodzie na 20 km. 39-letni lekkoatleta zajął dziewiąte miejsce miejsce podczas zawodów Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, które wygrał Chińczyk Haifeng Qian.

Qian triumfował czasem 1.19,05. Na podium stanęli też Brazylijczyk Caio Bonfim, który przed rokiem wygrał w Warszawie oraz Japończyk Toshikazu Yamanishi.

Najlepszy z Polaków był Brzozowski, który uzyskał wynik 1.21,46. Srebrny medal mistrzostw kraju zdobył Maher Ben Hlima. Pochodzący z Tunezji zawodnik spędził dwie minuty w strefie kar po tym, jak sędziowie dopatrzyli się błędów w jego technice. Brąz wywalczył Jakub Jelonek. Mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala uplasował się na czwartej pozycji.

Zawody Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup przed rokiem odbywały się na trasie wokół Stadionu Narodowego. Tym razem chodziarze rywalizują w okolicach Teatru Wielkiego w Warszawie.