Katarzyna Niewiadoma tuż za etapowym podium w hiszpańskiej Vuelcie

Niewiadoma tuż za etapowym podium
Niewiadoma tuż za etapowym podiumPAP
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła czwarte miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, z Bunol do Moncofar. W klasyfikacji generalnej Polka jest trzynasta, tracąc 17 sekund do prowadzącej Węgierki Blanki Vas (SD Worx).

W Moncofar finiszowała grupa 59 zawodniczek, z których najszybsza okazała się Kanadyjka Alison Jackson (EF Education). Vas była druga i dzięki bonifikatom na lotnej premii i na mecie wywalczyła koszulkę liderki. Niewiadomą wyprzedziła jeszcze Holenderka Karlijn Swinkels (UAE Team ADQ).

Po dwóch etapach Węgierka ma przewagę ośmiu sekund nad Jackson oraz dziewięciu nad utytułowaną Włoszką Elisą Longo Borghini (Lidl-Trek).

Kobiecy odpowiednik Vuelta a Espana jest organizowany od 2015 roku w różnej formule. Tegoroczna edycja składa się z ośmiu etapów i zakończy się w następną niedzielę w ośrodku narciarskim Valdesqui pod Madrytem.