Broniąca tytułu Kanada z drugą wygraną. Problemy Szwajcarów z Austriakami

Polacy postawili się Szwedom i są w grze o utrzymanie w elicie, ale na razie zajmują ostatnie miejsce w grupiePAP
Polscy hokeiści na lodzie przegrali ze Szwecją 1:5 w swoim drugim meczu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B mistrzostw świata Elity, które rozgrywane są w Czechach. W grupie A prowadzi broniąca tytułu Kanada po zwycięstwie nad Danią 5:1.

Polska w pierwszym występie po powrocie po 22 latach do Elity przegrała po dogrywce 4:5 z Łotwą. Teraz nie sprostała Szwecji, ulegając po trzech tercjach 1:5. W kolejnych dniach biało-czerwoni zagrają jeszcze z: Francją, Słowacją, USA, Niemcami i Kazachstanem.

W pozostałych niedzielnych meczach grupy B Słowacja pokonała Kazachstan 6:2, a Łotwa po raz drugi w turnieju zwyciężyła po dogrywce, tym razem z Francją 3:2.

W grupie A, oprócz Kanady, zwycięstwa odniosły Finlandia i Szwajcaria. Finowie zanotowali najwyższe do tej pory zwycięstwo w turnieju, gromiąc Wielką Brytanię 8:0. Z kolei Helweci stoczyli zacięty bój z Austrią. Wygraną 6:5 zapewnił w finałowej minucie Nico Hischier, wykorzystując grę w przewadze.

W turnieju bierze udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze ekipy z każdej awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z ostatnich miejsc zostaną zdegradowane do Dywizji 1A. Finał zaplanowano na 26 maja.

Grupa A

Niedziela:

Finlandia – Wielka Brytania 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

Dania – Kanada 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Austria – Szwajcaria 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)

Niedziela:

Słowacja – Kazachstan 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Łotwa – Francja 3:2 po dogr. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

8. Polska 2 0 0 1 2 5-10 1

Za zwycięstwo w trzech tercjach są trzy punkty, za zwycięstwo po dogrywce lub karnych są dwa punkty, a za porażkę po dogrywce lub karnych jeden punkt.